Artykuł sponsorowany

Bramy segmentowe i ich zalety

Bramy segmentowe i ich zalety

Bramy garażowe to nieodzowny element każdego domu z garażem. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, bramy segmentowe i uchylno-segmentowe cieszą się dużą popularnością. Warto zatem przyjrzeć się bliżej różnicom między tymi dwoma rodzajami bram, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego garażu, biorąc pod uwagę takie aspekty jak funkcjonalność, estetyka czy wygoda użytkowania.

Konstrukcja i sposób otwierania

Pierwszą istotną różnicą między bramami segmentowymi a uchylnymi jest ich konstrukcja oraz sposób otwierania. Bramy segmentowe składają się z wielu poziomych paneli, które podczas otwierania przesuwają się wzdłuż prowadnic zamocowanych do sufitu garażu. Dzięki temu zajmują one minimalną ilość miejsca zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu, co jest szczególnie istotne w przypadku mniejszych przestrzeni. Z kolei bramy uchylno-segmentowe mają jednolitą konstrukcję, która podczas otwierania unosi się do góry i opiera na bokach garażu, co może ograniczać przestrzeń wewnętrzną i utrudniać manewrowanie.

Bezpieczeństwo użytkowania

W kwestii bezpieczeństwa użytkowania bramy segmentowe mają przewagę nad uchylnymi. Ich konstrukcja zapewnia lepsze uszczelnienie, co chroni przed przeciągami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także zwiększa bezpieczeństwo antywłamaniowe. Ponadto, bramy segmentowe wyposażone są w systemy zabezpieczające przed przytrzaśnięciem palców oraz awaryjne otwieranie w przypadku awarii napędu czy zaniku prądu. W bramach uchylnych tego typu zabezpieczenia są rzadziej stosowane, co może wpłynąć na komfort użytkowania. Jeśli chodzi o bramy segmentowe, Wyszków i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Mont Bud.

Izolacja termiczna

Bramy segmentowe zazwyczaj cechują się lepszą izolacją termiczną niż bramy uchylno-segmentowe. Panele, z których są wykonane, mają grubszą warstwę izolacji, co pozwala na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz garażu i zmniejszenie kosztów ogrzewania. To szczególnie ważne dla osób korzystających z garażu jako warsztatu lub przechowalni przedmiotów wrażliwych na wahania temperatury. W przypadku bram uchylnych izolacja termiczna jest zazwyczaj mniejsza, co może prowadzić do większych strat ciepła i wyższych rachunków za energię.